O mně

SAM_0169

Na treku Santa Cruz v Peru

Jsem rodačka ze Štramberka, Valaška a horalka duší, vagabundka přesvědčením. Vystudovala jsem češtinu, španělštinu a estetiku na FF MU v Brně, kde od té doby žiji.
Cestování po zemích španělského jazyka začalo již mým studentským pobytem v Santiagu de Compostela a postupem let se mi stalo životní vášní.
Díky poutím do Santiaga jsem také zjistila, jak důležité je pro mě dělat v životě to, co mě nejvíce baví. A tak se pohybuji po planetě Zemi pěšky, poznávám její zapadlé kouty i sebe, potkávám zajímavé lidi nebo si užívám samoty, hodně čtu a zpívám a „všechno své si nosím s sebou“.
Kvůli touze poznat Latinskou Ameriku jsem dezertovala z pozice středoškolské učitelky a vydala se pracovat pro potomky českých vystěhovalců v Paraguayi a Argentině. (Blog z té doby najdete v sekci Trampoty brněnské učitelky v Paraguayi.)

Když jednou někdo přičichne k cestování, je lapen navždy. Časem se mé cesty rozmnožily a nabyté zkušenosti se staly základem pro mou práci. Kromě učení španělštiny jsem se začala živit jako průvodkyně. Věnuji se také publikační činnosti a pořádám cestovatelské besedy.

Více se o mně dočtete na mém webu www.lenkaraskova.com