Krásy Wanaky

SAM_2019

Wanaka je pro mě jedno z těch míst, o nichž už od prvního okamžiku víte, že tam patříte. Jako byste už tady někdy byli. Jako byste se vraceli domů. Je těžké to zasadit do slov. Skácel by věděl.

SAM_2033

Kopce porostlé loukami, zrovna kvetou a tráva žlutě voní senem, ještě v pozoru. Pro výhled nemusíte daleko, stačí se vyškrábat na nejbližší kopec tyčící se nad městečkem a už si připadáte jako na rogalu. SAM_1861Dole u mola se pohupují malé loďky, trochu oprýskané, cinkají jim řetězy, jen tak zlehka. Městečko malé tak akorát, aby se tu vešli výletníci, ale nerušili tu ospalou prázdninovou pohodu. Jedna hlavní ulice, nejlepší zmrzka a konečně pořádné kafe. Kemp hned v centru, jen projít bosky přes louku a jste u jezera. Voda jedna báseň. A na pláži Federica. To je shledání! Díky za tuhle vzácnou osobu, za přátelství, které vydrží, to vím.

SAM_1922

Půjčuju kolo a vyrážím kolem jezera a podél řeky Cluthy. Každých pět minut zastavuju na kochání. To se jinak nedá. I když ráno je mlha a honí se spršky, připadám si jako v ráji. Řeka se valí, hluboká a silná, ale průzračná metry až na dno. Vidím každý kamínek. Meandry vymleté v bílých útesech. Za každým hrbkem další nádherný výhled.

IMG_20170222_152314

Ovce líně čučící mezi bodláky, dříví naplavené na plážích, ploty farem a na kopcích domečky. Jen pár, aby nerušily. Jezera propojují proudy a kolem lem hor, nahatých jako ve Skotsku. Jas pražícího odpoledního slunka a řev cikád. Pot a únava, 60 kiláků blaha, jako v tranzu. Kdybych nebyla, kdo jsem, chtěla bych být ovčákem u jezera Hawea.

SAM_1962

Tři dny jsou tak málo! Byla bych tu tři měsíce a pořád by bylo co dělat. A skoro tu nejsou muchy! Můžete ležet v trávě nebo sedět na pláži a prostě se třeba hodinu nehýbat. Odpočívat venku – o pár kilometrů dál nepředstavitelné!

SAM_1982

Ale ještě se vrátím. Teď mě čeká zajížďka na sever, k patám hory Aoraki. Kousek sněhu a ledovce pro změnu. A potom šup zpátky. Zážitky kolem Wanaky ještě zdaleka nekončí!

SAM_1995

IMG_20170223_143838

 

lenkaplenka se představuje:

Lenka Rašková Jsem rodačka ze Štramberka, Valaška a horalka duší, vagabundka přesvědčením. Vystudovala jsem češtinu, španělštinu a estetiku na FF MU v Brně, kde od té doby žiji. Cestování po zemích španělského jazyka začalo již mým studentským pobytem v Santiagu de Compostela a postupem let se mi stalo životní vášní. Díky poutím do Santiaga jsem také zjistila, jak důležité je pro mě dělat v životě to, co mě nejvíce baví. A tak se pohybuji po planetě Zemi pěšky, poznávám její zapadlé kouty i sebe, potkávám zajímavé lidi nebo si užívám samoty, hodně čtu a zpívám a "všechno své si nosím s sebou". Kvůli touze poznat Latinskou Ameriku jsem dezertovala z pozice středoškolské učitelky a vydala se pracovat pro potomky českých vystěhovalců v Paraguayi a Argentině. Postupně jsem prochodila i další země Latinské Ameriky, Nový Zéland, Irsko, Norsko... a kdo ví, kde se to zastaví. Cestování se postupně stalo mou profesí. Pracuji jako průvodkyně ve Španělsku, Andoře, Latinské Americe, Irsku, Skotsku a Skandnávii. Pořádám cestovatelské besedy. Miluji vodu ve všech podobách, dobrou kávu, malbec, smradlavé sýry a chobotnice.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Zéland. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s