Vía de la Plata V.

IMG_20191229_084747

Nejkrásnější ze všeho jsou rána. Vždycky. Nejlepší by bylo mít ráno pořád. Ale člověk by pak přišel o zimní večery u krbu a o letní noci u ohně. Tak aspoň mít dvě rána hned po sobě a protáhnout to až přes oběd, to by snad šlo? Takové kombo ráno.

SAM_0971

Ale aby bylo ráno dokonalé, musí být bez lidí. A musí být i s tou chvilkou těsně před svítáním, kdy už si vidíte na ruce, ale ještě zakopáváte o šutry na cestě. Jo, zapomněla jsem zmínit to úplně nejdůležitější: ráno musí být na cestě.

SAM_1148

Ve Španělsku se v lednu rozednívá až po osmé, takže si můžu udělat dlouhé ráno na cestě každý den a nervat si žíly příliš brzkým vstáváním. Stmívá se před sedmou, to znamená, že tu bez problému spím 12 hodin denně. Pak ale zase 12 šlapu. Jen s pauzou na dlabanec, nebo když mám štěstí, na café con leche někde v baru. Nebo pivo. Nebo sklenku tinta. Nebo volí oka se šunkou, o kterých se mi zdá tři týdny v kuse, ale podaří se mi až v Zamoře.

SAM_0444

Ale to odbočuju k přízemnostem. Tahle kapitola je o svítáních. Při tom nejde myslet na nic jiného. Svítání vás umyje. Po třech nocích ve stanu se to hodí. Po ránu jsem schopna skočit do čehokoli. I do mléka, i do třpytivého jehličí. Tak poslouchejte, větřete, chutnejte, pár se mi jich povedlo sbalit s sebou do batohu.

SAM_0926

IMG_20200113_083315

SAM_0754

IMG_20200113_084727

SAM_1091

SAM_0408

SAM_0665

SAM_1096

A ano, uznávám, některé západy jsou taky povedené. Tak abych nebyla nestranná, tady je jeden, co mě doprovázel až do Nové Vsi Na Cestě, čili Aldea Nueva del Camino, poslední to extremadurské dědiny před vstupem do Kastilie.

SAM_1026

 

 

 

lenkaplenka se představuje:

Lenka Rašková Jsem rodačka ze Štramberka, Valaška a horalka duší, vagabundka přesvědčením. Vystudovala jsem češtinu, španělštinu a estetiku na FF MU v Brně, kde od té doby žiji. Cestování po zemích španělského jazyka začalo již mým studentským pobytem v Santiagu de Compostela a postupem let se mi stalo životní vášní. Díky poutím do Santiaga jsem také zjistila, jak důležité je pro mě dělat v životě to, co mě nejvíce baví. A tak se pohybuji po planetě Zemi pěšky, poznávám její zapadlé kouty i sebe, potkávám zajímavé lidi nebo si užívám samoty, hodně čtu a zpívám a "všechno své si nosím s sebou". Kvůli touze poznat Latinskou Ameriku jsem dezertovala z pozice středoškolské učitelky a vydala se pracovat pro potomky českých vystěhovalců v Paraguayi a Argentině. Postupně jsem prochodila i další země Latinské Ameriky, Nový Zéland, Irsko, Norsko... a kdo ví, kde se to zastaví. Cestování se postupně stalo mou profesí. Pracuji jako průvodkyně ve Španělsku, Andoře, Latinské Americe, Irsku, Skotsku a Skandnávii. Pořádám cestovatelské besedy. Miluji vodu ve všech podobách, dobrou kávu, malbec, smradlavé sýry a chobotnice.
Příspěvek byl publikován v rubrice Španělsko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s